O Mnie

Cześć

Mam na imie Karola. 
Od 6 lat mieszkam w Wielkiej Brytanii.
Lubię biegać, robić zdjęcia, podróżować, jeździć na snowboardzie, tworzyć strony internetowe, tatuować się (ku zgrozie babci i dziadka) i co najważniejsze gotować!

Jo To Ogarne
Jo To Ogarne

Gdy mieszkałam w Polsce, nie interesowały mnie te wszystkie rzeczy. Nie byłam weganką. Nie zwracałam uwagi na ochronę środowiska. Udawałam, że mięso rośnie na półce w sklepie, a o plastiku nawet nie pomyślałam. Wszystkiego chciałam, a nic nie robiłam. Przewrotny los rzucił mnie jednak na wyspy, gdzie dostałam prawdziwą szkołę życia. Byłam załamana i chora, nie wiedziałam co mam zrobić.

Wtedy pojawił się weganizm

Przeszłam na tę dietę, bo uwierzyłam, że mi pomoże. Podziałało! Zaczęłam uprawiać sport, wreszcie obroniłam dyplom i powoli zaczęłam spełniać swoje marzenia o podróżach i blogu.

Jo To Ogarne LOGO

Weganizm nie okazał się łatwy. Gotowania musiałam uczyć się praktycznie od podstaw. Tutaj nie można dodać sera, żeby lepiej smakowało. Rano na kanapki nie wystarczy położyć szynkę i już. To jest kreatywne myślenie, poszukiwanie i zdobywanie wiedzy. Opłacało się. Odkryłam całą masę nowych smaków, poznałam nowych ludzi i znalazłam cel. Może wyda ci się to łzawe drogi czytelniku, ale tak czuje.
Własna strona internetowa, którą prowadzę, bo zostałam weganką, popchnęła mnie do zdobywania wiedzy o tworzeniu w sieci i digital marketingu. Pochłania to większość mojego wolnego czasu. Stało się to moją 2 pasjom zaraz po weganizmie

Fajnie, że do mnie zajrzałeś i mam nadzieje, że ci się podoba. Dalej się uczę, więc wybacz mi moje potknięcia, błędy i opóźnienia.
Dziękuję 🙂
Karola

Co możesz znaleźć na blogu

Na stronie publikuję swoje przepisy. Opisuję wegańskie festiwale w Anglii. Pragnę też umieszczać więcej artykułów o Zero Waste,i życiu bez produkowania odpadów — nie jestem niestety w tym mistrzem.
Uruchomiłam też projekt CO GDZIE I ZA ILE, czyli jakie wegańskie produkty, dostępne w angielskich sklepach, w mojej opinii, są warte uwagi.
Zaczęłam też wychodzić z moją kuchnią do ludzi i okazało się, że smakuje i interesuje!

Jo To Ogarne
Jo To Ogarne

Co planuję w przyszłości

Na początku drogi moimi największymi kibicami byli najbliżsi. Teraz z każdym przybywającym czytelnikiem chce robić więcej, pisać więcej, wiedzieć więcej by przekazywać to dalej. Moim marzeniem jest zorganizowanie warsztatów wegańskiej kuchni i oczywiście więcej podróży!