Podróże

Wegański Budapeszt

Budapeszt jest piękny, ciekawy, pełen życia, które trwa całą dobę. Wszędzie można natknąć się na urocze knajpki lub hipsterskie puby. Oczywiście wspaniała architektura, mnóstwo zielonych terenów , gdzie fajnie usiąść, napić się doskonałego wina i zjeść ogromnego, czerwonego arbuza. Nie zapominam o Dunaju, przede wszystkim jego brzegu, nad którym każdy znajdzie coś dla siebie i ten z plecakiem i z walizeczką na kółkach. To miasto jest cudowne i ma dużo do zaoferowania a dla mnie to wegański Budapeszt 🙂

Wegański Budapeszt część pierwsza

Wegański Budapeszt
Wegański Budapeszt
Wegański Budapeszt
Stare Miasto Budapeszt

Wegańskie restauracje w Budapeszcie

Restauracja Kozmosz Budapeszt
Restauracja Kozmosz

Kozmosz Budapeszt

Kozmosz to jedna z najbardziej znanych wegańskich restauracji w Budapeszcie. Serwują tradycyjne węgierskie potrawy w wersji roślinnej.
Troszeczkę ciężko nam było znaleźć, bo mieści się w jednej z bocznych uliczek. Szczęście w nieszczęściu leży obok jednej z większych atrakcji miasta House of Terror. Wnętrze jest idealne na upalne dni, ponieważ umiejscowione jest w piwnicy. Przytulna atmosfera i przystępne ceny. W weganizmie bardzo brakowało mi nuty tradycyjnego jedzenia, które mogę, poznawać podróżując, a takie miejsca genialnie wyłapują zapotrzebowania wegańskiej turystyki. Trzeba koniecznie odwiedzić między 13 a 14, ponieważ potem możecie nie załapać się na największe smakołyki z menu.

Gulasz węgierski
Tradycyjny gulasz węgierski z seitanu

Tradycyjny gulasz węgierski z seitanu serwowany z kluseczkami nazywanymi nokedli lub szpeclami. Był smaczny i było go dużo, baaardzo dużo. Ogólnie mogę stwierdzić, że węgierska gościnność jest tak hojna, jak serwowane porcje.

Wegański Budapeszt
Wegański Budapeszt restauracja Kozmosz
Restauracja Kozmosz
Krem z brokułów

Edeni Vegan

Restauracja Edeni Vegan
Wegańska restauracja w Budapeszcie

Edeni Vegan leży zaraz przy stacji metra i bardzo blisko brzegu rzeki. Mają naprawdę duży wybór. Potrawy przygotowane na kuchni, wyroby garmażeryjne i drugi bar gdzie można kupić soki i koktajle owocowe. Polecam seitan w cebulce i papryce. To idealne miejsce na wegański lunch.

Wegański Budapeszt
Edeni Vegan

Świeże owoce i warzywa w Budapeszcie

Wegański Budapeszt
Stoisko ze świeżymi owocami w centrum miasta.

Na Węgrzech kupicie świeże owoce i warzywa na każdym kroku. Gdy jedzie się przez kraj co parę kilometrów, ustawione są przy drodze ogromne skrzynie z arbuzami i melonami, a w mieście jest zatrzęsienie straganów i małych sklepików. Dla arbuzoholików coś pięknego.


Budapeszt to świetne miejsce na wycieczkę. Jest nie daleko, niedrogo i ciekawie. Już za tydzień druga część wpisu. Zapraszam 🙂


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.